Czego potrzebuje Twoja skóra?

Każda skóra jest inna. Jedna potrzebuje nawilżenia, inna zmatowienia. Ciągłe zmiany temperatury, promieniowanie UV, klimatyzacja i szereg innych czynników nieustannie ma wpływ na stan Twojej skóry. Zadbaj więc o nią jak najlepiej.

Rozszerzone pory i nierówności

Dzięki porom możliwe jest wydalanie sebum. Jeżeli są widoczne to znaczy że jesteś posiadaczką cery tłustej albo mieszanej. Unikaj kosmetyków z alkoholem w składzie. Wybieraj matujące kremy, a raz w tygodniu stosuj peeling i maseczkę. Najlepiej sprawdzi się ta na bazie zielonej lub czerwonej glinki.

Podrażnienia

Skóra z podrażnieniami jest dosyć problematyczna. Wynika to z działania różnego rodzaju środków. We wrażliwych miejscach skóra jest zaczerwieniona i szorstka. Mając tego rodzaju problem unikaj wszelkich drażniących substancji od chemicznych aż po roślinne. Nie wystawiaj jej na działanie promieniowania UV. Nie drap jej. Stosuj preparaty łagodzące, które zmniejszą dolegliwości. Taka skóra wymaga także lepszej pielęgnacji. Skuteczne będą także wizyty u dermatologa.

Zmarszczki

Zmarszczki mimiczne pojawiają się już około 25 roku życia i są pierwszą oznaką procesu starzenia. Odnowa komórek się spowalnia i wolniej produkuje się kolagen. Co zrobić by jak najdłużej zachować młody i promienny wgląd? Zdecydowanie odradza się opalanie. Stosuj za to preparaty, które zapobiegają starzeniu – bogate w kwas hialuronowy i koenzym Q10.

Zmęczenie


Brak snu, niekorzystna pogoda i stres niekorzystnie wpływają na stan skóry. Odpowiednia pielęgnacja pomoże odzyskać jej blask. Pamiętaj, by regularnie złuszczać skórę. Używaj kremów silnie nawilżających bogatych w witaminy C, B5 i E. Pobudzają mikrokrążenie, które uelastycznia i spłyca zmarszczki. Jeżeli palisz to ogranicz lub rzuć. Twoja skóra z pewnością Ci za to podziękuje. Wykonuj także masaż pobudzający.

Przebarwienia

Za przebarwienia odpowiada melanina – pigment, w Twojej skórze. Na ich powstawanie ma także wpływ promieniowanie UV. W grupie osób o podwyższonym ryzyku wystąpienia tego typu zmian mogą przyczyniać się także tarczyca, zaburzenia hormonalne. Jeżeli chcesz rozjaśnić przebarwienia postaw na zbawienne działanie witaminy A i C. Jeżeli Twoje przebarwienia bardzo Ci przeszkadzają możesz udać się do dermatologa w celu ich wygładzenia i wybielenia.

Zmiany skórne

Część z nas ma na swoim ciele wiele pieprzyków czy zmian barwinkowych. Trzeba je uważnie obserwować dlatego, że mogą okazać się źródłem problemów. Problematyczne okazują się być te na twarzy i szyi. Głównie przez to że właśnie tam najczęściej je podrażniamy. Podobnie w miejscach gdzie kończy się bielizna. Staraj się nie naruszać zmian. Kiedy zaobserwujesz, że coś niepokojącego się z nimi dzieje udaj się po fachową pomoc.

Teraz już wiesz jak w domowym zaciszu poradzić sobie z różnymi skórnymi problemami. Każdego dnia dbaj o pielęgnację. Używaj produktów, które przeznaczonych do Twojego typu urody. Wszelkie problemy skórne obserwuj i reaguj na ich zmiany. Pamiętaj jednak, by nie działać na własną rękę i skonsultować się z dermatologiem. Wtedy Twoja skóra będzie zawsze w świetnej kondycji.

Powiązane wpisy