Jak stosować oleje podczas codziennej pielęgnacji twarzy?

Z roku na rok popularność naturalnych kosmetyków diametralnie wzrasta. Wynika to nie tylko z większej dostępności tego typu produktów, ale również wzrastającej świadomości konsumentów. W końcu coraz częściej słyszymy o wręcz niezliczonej ilości alergenów i konserwantów znajdujących się w popularnych kosmetykach. Właśnie dlatego przygotowaliśmy materiał o kosmetyku idealnym – olejku.

O czym pamiętać podczas zakupu?

Zanim wkomponujemy nowy olej do naszej codziennej pielęgnacji, warto pamiętać o paru prostych zasadach. Po pierwsze olej kupujemy w ciemnym, brązowym szkle. Dzięki temu zawartość buteleczki będzie ochroniona przed negatywnym wpływem promieni słonecznych. Poza tym warto również zwrócić uwagę na obecność pipety – jest to element, który pozwoli nam na najbardziej higieniczną aplikację. Wybierając olej, dobrze jest zwrócić uwagę na zawartość kwasów tłuszczowych Szczególnie polecane są kwasy linolowe, a-linolenowe, a także y-linolenowe. Dzięki nim unikniemy powstawania zaskórników oraz zmian trądzikowych.

Jak stosować oleje podczas codziennej pielęgnacji twarzy?

Jak stosować?

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z olejami, warto pamiętać o pewnych obowiązujących zasadach. Po pierwsze olej zawsze nakładamy na oczyszczoną twarz. Poza tym, aby olej nie wysuszył naszej twarzy, musi być nałożony na lekko wilgotną skórę. W tym przypadku można postawić na ulubiony hydrolat lub tonik.

Nawilżanie

Jest to zdecydowanie najpopularniejszy sposób stosowania olejków. Jednak musi być wykonany w odpowiedni sposób. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że sam olejek jedynie zatrzymuje odparowywanie wody, dlatego dobrze jest połączyć go np. z hydrolatem bądź kremem. Wiele osób decyduje się na dolanie kilku kropli ulubionego olejku do codziennego kremu, dzięki czemu polepsza się jego działanie.

Oczyszczanie twarzy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że olejkami można nie tylko nawilżać, ale również oczyszczać twarz. Jest to tzw. metoda OCM – czyli Oil Cleansing Method, która polega na rozpuszczaniu tłuszczu poprzez zastosowanie innego. Jest to zabieg, który każdy z nas może wykonać w zaciszu swojego domu. Odpowiednią ilość mieszaki oleju rycynowego i innego wybranego olejku należy rozprowadzić na twarzy i za pomocą okrężnych ruchów wmasować w skórę. Następnie za pomocą rozmiękczonej w gorącej wodzie myjki fundujemy naszej twarzy saunę. Na efekty tego zabiegu należy poczekać kilka dni. Warto pamiętać, że jest to zabieg w pełni bezpieczny dla naszej skóry, ponieważ nie narusza jej bariery ochronnej ani nie powoduje podrażnień.

Demakijaż

Jest to znacznie mniej wymagająca wersja OCM. Do wykonania demakijażu wystarczy ulubiony olejek oraz płatek kosmetyczny. Nasączony wacik przykładamy do oczu i twarzy i pozwalamy, by olej rozpuścił tusz i inne kosmetyki. Cały zabieg niemal niczym nie różni się od zastosowania zwykłego mleczka do demakijażu, jednak gwarantuje dużo większą delikatność. To szczególnie dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z licznymi alergiami. Poza tym demakijaż olejkami pozwala również dodatkowo odżywić naszą skórę oraz rzęsy i brwi.

Powiązane wpisy