Jak utrzymać figurę podczas świąt?

Święta to dla nas przede wszystkim okres, w którym spędzamy mnóstwo czasu z naszymi najbliższymi. Ubieranie choinki, rozpakowywanie prezentów, i co najważniejsze, pałaszowanie smakowitych potraw, to nieodłączne elementy tego szczególnego czasu. Jednak zwłaszcza z tym ostatnim mamy dość duże problemy. W końcu nie po to pracowaliśmy cały rok, by podczas świąt nasza waga poszybowała w górę. Właśnie dlatego, poniżej przygotowaliśmy krótki poradnik, który pomoże Ci w utrzymaniu formy w święta.

Zdrowy… rozsądek

To zasada, którą w szczególności powinniśmy się kierować podczas świąt. Warto pamiętać, że jest to czas, który powinniśmy spędzać przede wszystkim w gronie najbliższych, a nie na liczeniu kalorii. W związku z tym należy pamiętać, że zasadą rządzącą tegorocznymi świętami powinien być przede wszystkim umiar. W końcu w święta nie chodzi tylko o jedzenie, ale o wspólnie spędzony czas. Poza tym warto podejść do całości ze zdrowym rozsądkiem i po prostu spróbować dań, przy których tak się napracowaliśmy.

Jak utrzymać figurę podczas świąt?

Pamiętaj o płynach

Podczas świątecznej zawieruchy często ogromną uwagę poświęcamy potrawom przy okazji zapominając o płynach. Aby nieco ostudzić nasz zapał, każdy posiłek warto poprzedzić szklanką wody. Poza tym ze względu na dość ciężkie dania przed świętami lepiej zainwestuj w różnego rodzaju herbaty ziołowe, które wspomogą Twój żołądek oraz jelita.

Dziel i rządź

Wszystkie potrawy świątecznie zapewne wyglądają wyśmienicie, dlatego warto spróbować każdej z nich. Jednak w tym przypadku należy pamiętać o umiarze. Nakładaj mniejsze porcje i staraj się nie spożywać ogromnych posiłków dwa razy dziennie. Lepiej jeść nieco częściej, ale w mniejszych porcjach.

Dawka ruchu

Podczas świąt nikt od nas nie wymaga, żebyśmy chodzili na siłownie w naszym normalnym trybie. Jednak to nie zmienia faktu, że dla własnego zdrowia i dobrego samopoczucia, warto trochę się poruszać. W tym okresie postaw przede wszystkim na ruch w gronie rodziny. Po obiedzie udajcie się na spacer do parku czy lasu. W ten sposób nie tylko dotlenicie swój mózg, ale także nieco podkręcicie swój metabolizm. Poza tym święta to także świetna okazja do tego, by udać się na łyżwy, lub jeśli jesteś w górach, na narty. Jak widać, utrzymanie formy w święta to nie jest wcale tak trudne jak mogłoby się wydawać. W tym szczególnym czasie warto pamiętać o tym, że parę dni nieco wzmożonego jedzenie nie sprawi, że reszta roku spędzona na dbaniu o figurę pójdzie na marne. W końcu święta są raz w roku, a w trzy dni naprawdę nie przytyjesz dziesięciu kilogramów.

Powiązane wpisy