Letnie sporty, które umilą Ci aktywność fizyczną

Lato to doskonały czas na to, by nieco popracować nad swoją kondycją. Piękna pogoda, więcej wolnego czasu oraz coraz bardziej skąpe stroje zachęcają nas do regularnej aktywności fizycznej. Poniżej dowiesz się, na jakie dyscypliny postawić, by poza poprawą kondycji, zadbać również o dobry humor.

Wybierz się na rolki

Uprawianie sportu to niekoniecznie tylko jogging czy siłownia – w  końcu aktywność fizyczna powinna być przede wszystkim zróżnicowana i angażująca. Dlatego też polecamy wybrać się na rolki. Weź przykład z młodzieży, kup dobrej jakości rolki fitness i śmigaj po mieście. Tego typu ruch to nie tylko świetny sposób na nabycie nowej umiejętności, ale także sport angażujący wiele mięśni naszego ciała. Jazda na rolkach zazwyczaj porównywana jest do joggingu, jednak znacznie mniej obciąża stawy, co okazuje się prawdziwym wybawieniem dla osób po kontuzjach czy urazach. Ponadto pozwala nam również na polepszenie koordynacji ruchowej oraz doskonale wpływa na mięśnie nóg oraz pośladków, dlatego jeśli są to partie, na których rozwinięciu szczególnie Ci zależy, rolki to doskonały wybór. Choć jazda na rolkach brzmi dość ogólnikowo, warto pamiętać, żeby podczas zakupu nowej pary wybrać modele dopasowane do naszego stylu jazdy. W Internecie znajdziesz sklepy dystrybuujące najróżniejsze modele, jednak jeśli to dla Ciebie nowość, najlepiej postaw na tradycyjne rolki rekreacyjne.

Wsiadaj na rower

Jazda na rowerze to sport, od którego niemal każdy zaczynał swoją przygodę z aktywnością fizyczną. Jednak z czasem większość z nas przerzuciła się na jazdę samochodem, tramwajem lub metrem. Jak się okazuje – całkowicie niepotrzebnie. Rower to nie tylko doskonały środek komunikacji podczas letnich upałów, ale także sprzęt, który pozwoli nam na dłużej utrzymać dobrą figurę oraz kondycję. Poza tym, czy jest coś przyjemniejszego niż pędzenie po ścieżce rowerowej?

Podziwiaj piękno przyrody na kajakach

Kajaki to dla większości osób przede wszystkim sport sezonowy. Dlatego korzystaj z pięknej pogody i wybierz się na spływ. Poza przepięknymi okolicznościami natury i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu, kajaki pozwolą Ci także zaangażować górne partie ciała podczas niemal każdego ruchu. Ramiona, korpus i obręcz barkowa – jeśli zależy Ci na pięknych plecach, kajaki to idealny sposób na to, by połączyć przyjemne z pożytecznym.

Joga na świeżym powietrzu

Choć wiele osób jogę kojarzy przede wszystkim z rozciąganiem i nienaturalnie głębokimi oddechami, to także aktywność, która pozwala na poprawę kondycji naszego całego ciała. Na szczęście najróżniejsze rodzaje jogi znajdziesz obecnie w Internecie, dlatego możesz śmiało zabrać swoją matę do parku i postawić na aktywność fizyczną na świeżym powietrzu. Natomiast jeśli interesują Cię zajęcia z instruktorem, sprawdź oferty poszczególnych studiów – większość z nich w wakacje organizuje darmowe ćwiczenia w przestrzeni miejskiej, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy jest to sport dla Ciebie.

Powiązane wpisy