Oczyszczanie twarzy – przegląd kosmetyków Sylveco

Oczyszczanie twarzy – przegląd kosmetyków Sylveco

Gładka, zdrowa skóra twarzy to cel wielu z nas. Serum czy krem są bardzo ważne, ale jednym z najważniejszych etapów pielęgnacyjnych jest odpowiednie oczyszczanie. Kosmetyki myjące powinny być odpowiednio dobrane do typu cery i posiadać bezpieczny skład. Najlepiej zdecydować się na produkty o naturalnych formułach. Warto również wspierać to, co polskie. Wśród rodzimych marek kosmetyków naturalnych od prawie 30 lat króluje Sylveco. Dziś skupimy się na oczyszczających produktach marki.

Oczyszczanie cery tłustej i mieszanej

Pielęgnacja skóry tłustej potrafi być problematyczna. Nieodpowiednio dobrane kosmetyki oraz czynniki zewnętrzne mogą powodować stany zapalne lub inne niepożądane reakcje. Bardzo ważnym etapem pielęgnacji jest dokładne oczyszczenie twarzy z makijażu, nadmiaru sebum i zanieczyszczeń z całego dnia. Kosmetyki myjące powinny być wolne od składników potencjalnie drażniących, silnych detergentów i kompozycji zapachowych. Doskonale sprawdzi się tu Rumiankowy Żel Oczyszczający do Twarzy Sylveco. Zawiera antybakteryjny olejek rumiankowy oraz kwas salicylowy, wspomagający oczyszczanie i delikatnie ściągający skórę. Ponadto w składzie znajduje się panthenol, który skutecznie wycisza stany zapalne i łagodzi podrażnienia. Za oczyszczanie odpowiada Lauryl Glucoside – łagodny detergent, nie powodujący podrażnień.

Żel myjący dla skóry suchej i wrażliwej

Skóra sucha też potrafi przysporzyć problemów! A jeśli dodatkowo jest wrażliwa i ma skłonności do podrażnień i reakcji alergicznych, wybór odpowiednich kosmetyków może być prawdziwą drogą przez mękę. Skład produktu myjącego, tak jak w przypadku cery tłustej, powinien być możliwie jak najbardziej delikatny. Przede wszystkim warto odstawić agresywne detergenty, które mogłyby zaburzyć naturalną barierę hydrolipidową skóry. Tymiankowy Żel do Mycia Twarzy Sylveco spełnia ten warunek, a ponadto zawiera łagodzący panthenol, nawilżającą glicerynę i kwas jabłkowy o silnie pielęgnujących właściwościach. Jednak najważniejszym składnikiem jest tymianek, a właściwie jego ekstrakt, który zadba o prawidłowe pH, zapobiegnie podrażnieniom i nieprzyjemnemu uczuciu ściągnięcia i stonizuje skórę już na etapie oczyszczania.

Oczyszczanie cery bezproblemowej

Skóry bezproblemowej można tylko pozazdrościć! Ale utrzymanie tego stanu wymaga odpowiedniego doboru produktów. Naprzeciw potrzebom znów wychodzi Sylveco. Arnikowe mleczko zapewnia skórze piękny, jednolity koloryt i zdrowy wygląd cery. Arnika od wieków znana jest ze swoich właściwości obkurczających i ściągających. Niweluje widoczność nawet najmniejszych naczynek krwionośnych, cieni i innych przebarwień. Zawarty w składzie wyciąg z kory białej brzozy posiada z kolei dobroczynny wpływ na ogólną kondycję skóry.

A po myciu…

Po dokładnym oczyszczeniu twarzy warto przywrócić skórze jej naturalne pH. Nawet najbardziej delikatna pianka czy żel może je zaburzyć. Doskonałym kosmetykiem może okazać się Hibiskusowy Tonik do Twarzy Sylveco. Nie zawiera kompozycji zapachowej, co ogranicza reakcje alergiczne. Oczyszczające właściwości toniku pozwolą pozbyć się ewentualnych pozostałości zanieczyszczeń.

Wszystkie opisane wyżej produkty są dostępne w sklepie NatiNati, pod tym linkiem: https://www.natinati.pl/pl/kosmetyki-sylveco.

Powiązane wpisy