Pierwsza wizyta na siłowni – o czym pamiętać

Ćwiczenie na siłowni to zdecydowanie jeden z najefektywniejszych sposobów na zrzucenie paru zbędnych kilogramów i wymodelowanie sylwetki. Poza tym to także miejsce, w którym na swój sposób stajemy się częścią mikrospołeczności motywującej nas do dalszego rozwoju. Jednak pierwsza wizyta w tym zadatku spalania kalorii może nie być tak łatwa, jakbyśmy tego oczekiwali. Właśnie dlatego przygotowaliśmy parę podstawowych rad, które pomogą Ci podczas debiutu.

Wybierz odpowiednie miejsce

Choć na pierwszy rzut oka wszystkie siłownie wyglądają podobnie, wybierając placówkę, do której chcemy się zapisać, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Po pierwsze realistycznie oceń odległość. Najwięcej osób rezygnuje z chodzenia na siłownie ze względu na niedogodną lokalizację, która przysparza wielu problemów. W związku z tym, szukając wymarzonego miejsca, w pierwszej kolejności sprawdź te placówki, które znajdują się jak najbliżej Twojego domu, pracy czy szkoły. Tym sposobem zmniejszysz prawdopodobieństwo unikania zajęć spowodowanego zbyt dużymi korkami czy utrudnionym działaniem komunikacji miejskiej. Jeśli już uda Ci się znaleźć dogodną lokalizację, szczególną uwagę zwróć na dostępny sprzęt. Nie ma nic przyjemnego w kilkunastominutowym czekaniu na wykonanie danego ćwiczenia. Z tego względu nasz krótki czterdziestominutowy trening może zamienić się w długotrwałe stanie w kolejkach. Poza tym spróbuj określić, czy atmosfera panująca na siłowni Ci odpowiada. Być może brzmi to dość dziwnie, jednak siłownia to miejsce, w którym dość często jesteśmy narażeni na różnego rodzaju interakcje. Jeśli czujesz, że atmosfera nie jest dla Ciebie – znajdź inne miejsce. Najlepiej nie decydować się na zakup całego karnetu od razu tylko skorzystać z kilku pojedynczych wejściówek, które pozwolą Ci lepiej zorientować się w nowym miejscu.

Strój

Wybrałeś już miejsce, a więc czas zaopatrzyć się w odpowiednie ubrania i dodatki. Oczywiście ćwiczyć można w czymkolwiek, jednak dobrej jakości odzież to przede wszystkim ogromny komfort oraz gwarancja swobody ruchów. Podstawę stanowią przede wszystkim buty. Poza wygodą oraz walorami estetycznymi dobrze dobrane buty zapewnią nam stabilizację, amortyzację oraz zmniejszą prawdopodobieństwo nabycia kontuzji. Jeśli chodzi o resztę wyposażenia, najlepiej postawić na oddychające, raczej dopasowane tkaniny, które nie będą nam utrudniać swobody ruchów. Poza strojem dobrze również wziąć ze sobą kilka dodatków, takich jak butelka wody, klapki pod prysznic, oraz ręcznik do wycierania potu i czyszczenia sprzętu.

Postaw na profesjonalizm

Jeśli w dziedzinie sportu jesteś prawdziwym laikiem, wówczas najlepiej skorzystać z pomocy instruktora. Choć dla wielu osób jest to przykład finansowej fanaberii, dobry trener nauczy Cię przede wszystkim tego, jak ćwiczyć. W końcu odpowiednia technika to podstawa nie tylko efektów, ale także naszego bezpieczeństwa. Jednak jeśli wolałbyś uniknąć tego typu wydatku, zawsze możesz zabrać ze sobą bardziej doświadczonego znajomego, który pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia.

Powiązane wpisy